Баскетболистите на Спартак с категорична победа над Черно море

Плевенчани запазват шестото си място във временното класиранеПлевенчани запазват шестото си място във временното класиране
Отборът на Спартак Плевен постигна убедителна победа над Черно море Тича с 91:74 в мач от 22-ия кръг на НБЛ. Това бе девети успех за плевенчани, които запазват шестото си място и продължават гонитбата с Академик Бултекс 99.
Черно море е последен, 9-и в подреждането, а в Плевен допусна 17-а загуба от началото на сезона. В следващия кръг на 3-и април Спартак гостува на Балкан, а Черно море играе в Ямбол.

Иван Лилов изигра страхотен мач за победителите, реализирайки 30 точки, от които 7 тройки. Лилов добави 3 борби и 2 асистенции.

Баскетболистите на Спартак дадоха ясен знак, че трудно ще изпуснат победата у дома още в първата част, която приключи при 27:16. Гостите опитаха да противодействат във втората, намалиха до 6 точки актива си, но на почивката губеха с 33:45. Плевенчани отказаха съперника си с решаваща трета четвърт, в която направиха серия от 12:0 и поведоха с 27 точки в средата на частта. Последните 10 минути стартираха при 71:50 в полза на домакините. Черно море започна със серия от 8:0, но до края Спартак владееше двубоя.

Домакините отстъпиха в борбата под коша (28:39), но по-точната им стрелба от далечно разстояние (47%-21%), по-разнообразната игра и по-малкото грешки (15:23) им донесоха успех.

Освен Лилов, Николай Маринов също демонстрира добри изяви със 17 точки, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Денислав Вутев завърши с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За Черно море най-полезен бе Георги Боянов, който завърши с дабъл-дабъл с 15 точки и 12 борби. Кристиян Кръстев бе най-резултатен с 16 точки.